ASK na Targach Ekonomii Społecznej

   Wczoraj, 14.09.2014 r. Stowarzyszenie ASK prezentowało się podczas II Targów Ekonomii Społecznej na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

   Wydarzenie organizowało Starostwo Powiatowe w Raciborzu w ramach projektu "Inkubator Ekonomii Społecznej Subregionu Zachodniego Woj. Śląskiego" (www.kooperatywa.com.pl).
   Stowarzyszenie promowało swoją działalność na stoisku oraz podczas wystąpienia na scenie. Mówiliśmy o tym, co dotychczas zdziałaliśmy, o zrealizowanych projektach, a także o naszych obecnych działaniach. Dużo miejsca poświęciliśmy projektowi "Palące Słowa. Zwalczanie mowy nienawiści w Internecie", który aktualnie realizujemy. Promowaliśmy również portal projektowy www.niehejtuje.com.

   Na stoisku zrealizowaliśmy happening artystyczny "Weź stołek czyli Sztuka Nie-do-Zasiedzenia". Wspólnie z artystami i odwiedzającymi Targi odnawialiśmy krzesła, stołki, a także inne małe meble metodą decoupage'u. Tworzyliśmy sztukę na żywo! Dodatkowo szydełkowaliśmy, prezentowaliśmy biżuterię wykonaną metodą sutaszu, materiały dekoracyjne z filcu oraz z papieru.


Nasze stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem odwiedzających.