O ASKu

RACIBORSKIE STOWARZYSZENIE KULTURALNE ASK – KIM JESTEŚMY?

ASK tworzą ludzie energiczni, kreatywni z niekonwencjonalnymi pomysłami i niecodziennym spojrzeniem na rzeczywistość. Naszą główną wartością jest tworzenie i promowanie szeroko rozumianej kultury. Działamy od 2004r. 

Realizujemy projekty kulturalne i społeczne. Zajmujemy się animacją kulturalną i społeczną, edukacją dzieci i młodzieży, projektami międzypokoleniowymi.

Organizujemy wydarzenia, akcje i imprezy społeczno-artystyczne w przestrzeni miasta. Rozwijamy kulturę pozainstytucjonalną. Dla naszych działań szukamy nieprzeciętnej formy. Sztandarowe inicjatywy ASK, to: FRU Festiwal / Festiwal Raciborskiej Ulicy, Raciborski Festiwal Sztuki „Ciało. Duch. Miasto”, „Masa Krytyczna” piknik „Światło na Park”.

Włączamy się w inicjatywy na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, współpracujemy z organizacjami pozarządowymi i samorządem lokalnym. Integrujemy przedstawicieli różnych środowisk i rozwijamy ich współpracę. Angażujemy się w kreowanie lokalnej polityki kulturalnej.

Dzielimy się wiedzą. W ramach inicjatywy Akcja – Sztuka – Przestrzeń (ASP) prowadzimy warsztaty, szkolenia i seminaria. Posiadamy doświadczenie i umiejętności w wielu obszarach: od przeciwdziałania agresji słownej przez rękodzieło, zrównoważony rozwój osobisty i budowanie zespołu, aż po edukację globalną i ekologiczną.

Piknik Artystyczny "Światło na Park" - ogród jordanowski w Raciborzu
Rowerowa Masa Krytyczna w Raciborzu, zdjęcie: naszraciborz.pl 
Raciborski Festiwal Sztuki "Ciało. Duch. Miasto" - koncert My, Myself & I,
nieczynna poczekalnia dworca PKP w Raciborzu
Raciborski Festiwal Sztuki "Ciało. Duch. Miasto" - akcja artystyczna
Raciborski Festiwal Sztuki "Ciało. Duch. Miasto" - mural "Dozór - pozór",
 ul. Klasztorna w Raciborzu